České a slovenské parazitologické dny

Vážení přátelé, kolegové parazitologové,

rádi bychom vás touto cestou pozvali na XIV. České a slovenské parazitologické dny, které se budou letošní rok konat v České republice na Vysočině v náhradním termínu 9. - 13. 11. 2020.

Chystáme pro Vás řadu překvapení a skvělých přednášejících.

Oslovili jsme přední zahraniční odborníky jako zvané řečníky. Těšit se můžete na Prof. Alana Fenwicka z Velké Británie, který je zapojen do eradikačních programů NTD v rámci WHO (podobný příspěvek jako plenární přednášku přednesl na poslední ICOPA v Koreji) a Dr. Petera Olsona také z Velké Británie, který se zabývá vývojovou biologií a genomikou tasemnic.

Pozvání na zvané přednášky také přijalo několik mladých kolegů z referenčních laboratoří, a to včetně klíšťaty přenášených patogenů. Předpokládáme, že řečníky doplní i kolegové ze Slovenska.

Pokud máte další nápady na zajímavé zvané přednášky neváhejte mě kontaktovat: krtek@paru.cas.cz.

Odborný program bude i s vaší pomocí bohatý.

Jako tradičně budou probíhat studentské soutěže o nejlepší přednášky a postery za ceny. S firmou Olympus také vyhlašujeme soutěž o nejlepší vědeckou fotografii. Žádáme případné zájemce  o zaslání jedné fotografie do soutěže zde.

Rozhodli jsme se podpořit rodiče s malými dětmi a plánujeme hlídání dětí během odborného programu. V hotelu je k dispozici herna. V případě zájmu nás prosím předem informujte!

Přihlášky na konferenci můžete podávat prostřednictvím online formláře do 25. 09. 2020. To samé platí i v případě abstraktů.

 

Za organizační tým a výbor CSP,
Roman Kuchta & Hynek Mazanec